فهرست

اخبار برگزيده

در جلسه انجمن کتابخانه عمومی بخش ایوانکی مطرح شد؛

با در اختیار قرار دادن فضای فرهنگی مناسب برای نسل جوان امروزی، پاسخگوی نیازهای این قشر باشیم

محمد طاهریان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در جلسه انجمن کتابخانه عمومی بخش ایوانکی با اشاره به اهمیت کتابخانه‌های عمومی اظهار داشت: با در اختیار قرار دادن فضای فرهنگی مناسب برای نسل جوان امروزی، پاسخگوی نیازهای این قشر از جامعه باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش ایوانکی به منظور جانمایی و ساخت کتابخانه جدید در شهر جدید ایوانکی و همچنین برنامه‌ریزی برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی خصوصاً جشنواره رضوی با حضور حجت‌الاسلام مرتضی کشمیر، امام جمعه ایوانکی؛ محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ علیرضا کاشی، سرپرست بخشداری و رئیس انجمن کتابخانه عمومی شهر ایوانکی؛ حسن نورمحمدی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار؛ هادی کمالی، شهردار ایوانکی؛ اکبر سرهنگی، نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر ایوانکی؛ محمد عرب سرهنگی، مسئول نمایندگی آموزش و پرورش ایوانکی و جمعی از اعضای حقیقی انجمن کتابخانه عمومی بخش ایوانکی در کتابخانه عمومی علامه محمدتقی ایوانکی این شهر برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در این دیدار ضمن تبریک اعیاد شعبانیه همچنین تبریک پیشاپیش بهار طبیعت و تقارن آن با بهار قرآن، این اتفاق مبارک را مایه مباهات دانست و بیان داشت: انشاالله همگی ما بتوانیم با یاری خداوند از معنویات قران کریم در سال جدید بیشتر بهره‌مند شویم.
وی از کتابخانه‌های عمومی به عنوان پاتوق‌های فرهنگی، اجتماعی نام برد و افزود: ارتقای سطح خدمت‌رسانی به مردم، افزایش زیربنای کتابخانه‌های عمومی و ارتقای سطح دسترسی عمومی به این نهاد فرهنگی از اولویت‌های مهم کتابخانه‌های عمومی است.
محمد طاهریان با اشاره به اینکه کتابخانه علامه محمدتقی ایوانکی به همت نیروی انسانی پرتلاش، دلسوز و جهادی توانسته است در هفته کتاب امسال یک افتخار بی‌نظیر برای استان به ثبت برساند افزود: با توجه به این مسئله می‌طلبد مسئولین خصوصاً اعضای انجمن دغدغه بیشتری برای جذب نیم درصد شهرداری‌ داشته باشند.
حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی کشمیر، امام جمعه ایوانکی نیز در این نشست با اشاره به این مطلب که بایستی به کتاب اهمیت ویژه‌ای داده شود، بیان کرد: کتاب از جایگاه بالایی برخوردار است و بایستی برای جذب مخاطب به این محیط فرهنگی تلاش شود.
امام جمعه ایوانکی حمایت از کتابخانه‌های عمومی را زمینه‌ساز توسعه فرهنگی برشمرد و گفت: با حمایت‌های نهادها ازجمله شهرداری و شورای اسلامی شهر ایوانکی، انشاالله به زودی شاهد ارتقای فرهنگ مطالعه در شهر خواهیم بود.