فهرست

تازه‌ترين اخبار

محمد طاهریان در دیدار با سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان عنوان کرد؛

اقدامات مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، سرمایه‌گذاری بلندمدت برای رشد فرهنگی و اجتماعی در جامعه است

محمد طاهریان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ در دیدار با محمدرضا صادقی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان، نقش‌آفرینی خیرین در حوزه ساخت، تجهیز و بهسازی کتابخانه‌های عمومی در استان سمنان را یک ضرورت عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ در دیدار با محمدرضا صادقی، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان؛ ضمن تبریک انتصاب ایشان به این سمت و آرزوی موفقیت برای وی، با ارائه گزارشی از فعالیت‌های مختلف کتابخانه‌های عمومی در سراسر استان همچنین ایجاد کتابخانه‌های عمومی در همه مناطق شهری و روستایی و بخش‌ها را یک نیاز و ضرورت مهم و اساسی عنوان کرد.
وی اظهار داشت: اقدامات مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان، سرمایه‌گذاری بلندمدت برای رشد فرهنگی و اجتماعی در جامعه است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، همچنین در این نشست اقدامات متنوع فرهنگی کتابخانه‌های عمومی در حوزه خانواده، کودکان و سایر اقشار مختلف را یادآور شد و افزود: کلیه اقدامات مجموعه کتابخانه‌ها نوعی سرمایه‌گذاری بلندمدت برای رشد فرهنگی و اجتماعی جامعه است.
وی در بخش دیگر صحبت‌هایش به تشکیل زودهنگام و فعالیت مستمر کارگروه تحقق شعار سال که به عنوان برنامه اصلی کشور با سه کلیدواژه تولید، اشتغال و دانش‌بنیان می‌باشد، اشاره کرد و افزود: مصوبات کارگروه به‌گونه‌ای در نظر گرفته‌شده است که با بهره‌گیری از ظرفیت 76 باب کتابخانه عمومی استان، خدمات در راستای کارکردهای کتابخانه عمومی و تحقق شعار سال 1401 توأما صورت گیرد.
محمد طاهریان اظهار داشت: در اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، هشت نوع برنامه استانی مشترک بین کتابخانه‌ها و بالغ‌ بر 30 نوع برنامه شاخص در هشت شهرستان، در راستای تحقق شعار سال در حال انجام است.
طاهریان به نیاز کتابخانه‌ها در حوزه مادی و معنوی برای اجرای فعالیت‌های مختلف نیز اشاره کرد و ورود خیرین به حوزه ساخت، تجهیز و بهسازی کتابخانه‌های عمومی در استان سمنان را یک ضرورت مهم و اساسی عنوان کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از اقدامات کتابخانه‌های عمومی استان سمنان بخصوص در خصوص برنامه‌های شعار سال، این مجموعه را پویا و با برنامه توصیف و نقش مطالعه و کتاب‌خوانی در گسترش و ارتقای فرهنگ جامعه را حائز اهمیت دانست.
محمدرضا صادقی همچنین لازمه پیشبرد اهداف فرهنگی را توجه و رفع نیازهای موجود در این حوزه دانست و افزود: تلاش خواهیم کرد تا از ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی فعال استان به نفع حوزه مهم کتاب و کتاب‌خوانی بهره‌برداری کنیم.
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی