فهرست

اخبار شهرستان‌ها
باهدف بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان با فرماندار شهرستان سمنان

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان با محمد بهرامی فرماندار شهرستان سمنان دیدار و گفتگو کرد

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، محمد طاهریان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان به همراه محمد مرادی؛ رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان با محمد بهرامی فرماندار شهرستان سمنان باهدف بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان دیدار و گفتگو کرد.
محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان ضمن عرض تبریک انتصاب محمد بهرامی به سمت فرماندار شهرستان سمنان در این دیدار گفت: در شهرستان سمنان هفت باب کتابخانه عمومی مشغول فعالیت است که کتابخانه مرکزی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز فرهنگی استان با طیف وسیعی از خدمات فرهنگی و کتابخانه‌ای جزء این مجموعه است و به مردم شهرستان خدمات ارائه می‌کند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با اشاره به اهداف مشترک اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی و شهرداری‌ها برای گسترش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، افزایش تعاملات سازنده دو مجموعه را موجب رخدادهای خوب فرهنگی در استان دانست و گفت: حمایت شهرداری‌ها با پرداخت به‌موقع سهم نیم درصد کتابخانه‌ها و مشارکت در ساخت و راه‌اندازی کتابخانه‌ها به‌ویژه در مناطق کمتر برخوردار، بی‌تردید موجب رشد سطح فرهنگ عمومی جامعه شده و شهرداری‌ها را در رسیدن به اهداف پیش‌بینی‌شده در حوزه حقوق شهروندی و اجتماعی یاری‌رسان خواهد بود.
طاهریان اظهار داشت: پیرو تقاضای مسئولین و مردم روستای خیرآباد به‌عنوان پرجمعیت‌ترین روستای شهرستان سمنان و همچنین منطقه مسکن مهر با توجه به تراکم جمعیت و عدم وجود کتابخانه در این دو منطقه، احداث هر چه سریع‌تر كتابخانه یكی از ملزومات فرهنگی این دو منطقه به شمار می‌رود كه باید با برنامه‌ریزی و همت مسئولین انجام شود.
مدیركل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان تصریح كرد: كتابخانه‌ها نقش بسیار مهمی در توسعه فرهنگی دارند و جذب شهروندان به‌خصوص جوانان به كتابخانه‌های عمومی و درنتیجه نهادینه كردن فرهنگ كتاب و کتاب‌خوانی به نفع جامعه است.
فرماندار شهرستان سمنان نیز در این دیدار به نقش  کتاب و کتاب‌خوانی در توسعه و پیشرفت جوامع اشاره کرد و افزود: گسترش فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی قطعاً در راستای توسعه اخلاق و فضیلت در جامعه خواهد بود و نقش انکارناپذیر  در توسعه و پیشرفت جوامع دارد.
وی در ادامه به نقش کتاب و مطالعه در کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی اشاره کرد و افزود: به هر میزان از توجه به کتاب کاسته شود مشکلات و معضلات اجتماعی و فرهنگی بیشتر می‌شود.
رییس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: درزمینهٔ دریافت نیم درصد سهم کتابخانه از درآمد شهرداری، تفاهم و تعامل مناسب‌ترین گزینه ممکن است و با توجه به برخی مشکلات شهرداری سمنان به‌ویژه ازنظر مالی و درآمدی، این امر موضوعیت بیشتری پیدا می‌کند؛ که امید است با پیگیری‌هایی که صورت خواهد گرفت این مشکل مرتفع شود.
وی در ادامه بر ضرورت افزایش کتابخانه‌های عمومی در برخی نقاط شهری به‌ویژه در مسکن مهر و روستاهای شهرستان تأکید کرد و افزود: یکی از معیارهای پیشرفت هر جامعه، میزان مطالعه افراد آن جامعه است و طبق آمارهای رسمی، متأسفانه سرانه مطالعه در کشور ایران و همچنین شهرستان سمنان تا حدودی کم است و باید بیش‌ازپیش در این امر تلاش کرد.
فرماندار سمنان در پایان خاطرنشان کرد: مسکن مهر یکی از مناطق پرجمعیت سمنان است و می‌بایست کتابخانه مناسبی در این منطقه ساخته شود تا کتاب دوستان از آن استفاده کنند.
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ