فهرست

اخبار شهرستان‌ها
در جلسه نقد کتاب «شاهزاده خانمی که بادمجان دوست نداشت» مطرح شد:

کتاب به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای تربیتی برای کودکان است

عشرت السادات میرحسینی در جلسه نقد کتاب «شاهزاده خانمی که بادمجان دوست نداشت» که در کتابخانه عمومی شهرک البرز انجام شد، کتاب را به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای تربیتی برای کودکان توصیف کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، جلسه نقد کتابخانه عمومی شهرک البرز شاهرود با بررسی کتاب «شاهزاده خانمی که بادمجان دوست نداشت» با حضور عشرت السادات میرحسینی مترجم، نسرین قربانی تصویرگر و فاطمه قربانی ناشر این کتاب و جمعی از اعضای کودک و نوجوان کتابخانه، با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود برگزار شد.


عشرت السادات میرحسینی مترجم این کتاب ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص چگونگی تدوین کتاب گفت: کتاب به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای تربیتی برای کودکان است و ازآنجایی‌که کتاب‌خوانی عادتی است که از کودکی در انسان نهادینه می‌گردد، توجه به انتخاب کتاب مناسب برای کودکان و خرید آن می‌تواند زمینه ایجاد انگیزه بیشتر در کودکان برای مطالعه کتاب را فراهم آورد.
در ادامه حاضران در جلسه بابیان نکاتی پیرامون مطالب و تصاویر، این کتاب را موردنقد و بررسی قراردادند.
در انتهای جلسه محبوبه قربانی مسئول کتابخانه عمومی شهرک البرز شاهرود نیز از حضور مترجم، تصویرگر، نقدکنندگان کتاب و سایر حضار تشکر و قدردانی کرد.
گفتنی است: کتاب «شاهزاده خانمی که بادمجان دوست نداشت» قصه‌ی زندگی شاهدختی است که با وجود رفاه و تمام امکاناتی که دارد احساس خوشبختی نمی‌کند. او تنهاست، هیچ دوستی ندارد و شدیداً بدغذاست.
 هلنا یک روز بر حسب اتفاق با دختری آشنا می‌شود که برخلاف او خواهر و برادر داشته و تمامی غذاها را دوست دارد، زیرا می‌داند باید قدردان تمام نعمت‌های خداوند مهربان بود.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ