فهرست

اخبار شهرستان‌ها
باهدف افزایش اعضای کتابخانه عمومی ابوریحان بیرونی کلاته رودبار؛

جلسه انجمن کتابخانه‌ عمومی شهر کلاته رودبار شهرستان دامغان برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش کلاته رودبار دامغان باهدف افزایش اعضای کتابخانه عمومی ابوریحان بیرونی و استفاده از ظرفیت مدارس و دانش آموزان در سالن مطالعه این کتابخانه عمومی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، سومین جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهر کلاته رودبار دامغان به ریاست قربانعلی قریب بلوک، بخشدار بخش مرکزی؛ و با حضور آزاده امینیان، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دامغان؛ حسین امینیان، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دامغان؛ جواد بنائیان سفید، شهردار کلاته رودبار و دیگر اعضای انجمن در محل کتابخانه عمومی این شهر برگزار شد.
در ابتدای این جلسه آزاده امینیان، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دامغان نیز ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون تعداد اعضا، کتب امانت‌گرفته شده و اقدامات فرهنگی صورت گرفته در راستای جذب اعضا در شهر کلاته رودبارگفت: هم‌افزایی و همدلی مسئولین شهری و روستایی در افزایش توسعه کتابخانه‌ و افزایش سرانه کتاب‌خوانی در شهر کلاته رودبار نقش بسزایی دارد.

در ادامه قربانعلی قریب بلوک، بخشدار بخش مرکزی دامغان در ابتدای سخنان خود ضمن اشاره به نقش کتابخانه‌ها به عنوان یک نهاد فرهنگی بیان داشت: کتابخانه‌هاي عمومی با توجه به اهداف و رسالت‌هایی که براي آن‌ها معین‌شده است، می‌توانند نقش عمده‌ای در تحقق اهداف فرهنگی برنامه‌های توسعه‌ای ایفا کنند.
وی هم‌افزایی، همکاری و تعامل کتابخانه با مدارس را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: معلمان مدارس در برقراری این تعامل نقش مهمی بر عهده‌دارند و می‌تواند با آوردن کلاس درس به کتابخانه این پیوند را مستحکم‌تر کنند.
در ادامه جلسه نیز در خصوص چگونگی برگزاری مراسم هفته کتاب، تأمین کتاب موردنیاز کتابخانه، معاوضه کتب فرسوده به نو، اهدای کتاب به کتابخانه و واریز سهم نیم درصد شهرداری بحث و تبادل‌نظر شد.


 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ