فهرست

اخبار شهرستان‌ها
رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار؛

لیگ کتاب‌خوانی چشم‌اندازی نوین برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی است

حسن نورمحمدی رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار سومین دوره برگزاری لیگ کتاب‌خوان در شهرستان را چشم‌اندازی نوین برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، حسن نورمحمدی، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار ضمن ابراز خرسندی از استقبال مردم از برگزاری سومین لیگ کتاب‌خوان در شهرستان گرمسار بیان کرد: لیگ کتاب‌خوانی گرمسار از برنامه‌های خلاقانه و ابتکاری است که اصلی‌ترین هدف اجرای این طرح، ایجاد انگیزه و تفکر خلاق در دانش‌آموزان است.


حسن نورمحمدی با اعلام اینکه مرحله اول مسابقات با شرکت 80 گروه سه نفره از دانش آموزان دختر و پسر مقاطع تحصیلی ششم، هفتم، هشتم و نهم آغاز شد افزود: درنهایت مجموع ۲۴ گروه (۱۲ گروه دختر و ۱۲ گروه پسر) انتخاب و به مرحله دوم لیگ کتاب‌خوانی راه یافتند.
بگفته رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار در این مرحله دو عنوان کتاب «قصه عاشورا داستان زندگی یکی از اصحاب امام حسین (ع) در کربلا» نوشته پرویز امینی و «مهندس خرابکار و پسری که خودش شد» اثر: افسانه شمسایی در اختیار شرکت‌کنندگان قرار گرفت و مقرر شد مرحله دوم در صبح روز پنج‌شنبه ۱۰ آذرماه در محل کتابخانه عمومی استاد مطهری گرمسار برگزار گردد.


 نورمحمدی ادامه داد: لیگ کتاب‌خوانی دانش‌آموزی ازجمله برنامه‌های شاخص اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار است که به همت این اداره و همکاری معاونت امور پرورشی آموزش و پرورش شهرستان گرمسار برای سومین سال پیاپی باهدف ترویج و گسترش فرهنگ کتاب کتاب‌خوانی در بین دانش آموزان برگزار می‌شود و دانش آموزان علاقه‌مند شرکت‌کننده در این مسابقه در قالب تیم‌های سه نفره در چهار مرحله کتاب‌های معرفی شده را بصورت دقیق مطالعه کرده و با هم به رقابت می پردازند.
 رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار تمرین، کار تیمی، تمرکز هواس، مدیریت زمان، تقویت قدرت بیان و نگارش را از دستاوردهای این مسابقات عنوان کرد و افزود: در پایان مرحله چهارم این طرح در مرحله فینال، به سه گروه برتر جوایزی ارزنده به همراه لوح تقدیر و تندیس یادمان لیگ اهدا خواهد شد. 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ