فهرست

اخبار شهرستان‌ها
رییس اداره کتابخانه‌های عمومی در جلسه زنگ مطالعه مدرسه تیزهوشان شهید بهشتی شاهرود:

جامعه‌ای به فرهیختگی، رشد و تعالی می‌رسد که مسیر آن جامعه از مسیر علم و دانش گذر کند

سید ابراهیم موسوی رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود در جلسه آغاز زنگ کتاب و فرصت مطالعاتی مدرسه تیزهوشان شهید بهشتی شاهرود، فرهیختگی، رشد و تعالی یک جامعه را گذر از مسیر علم و دانش دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، سید ابراهیم موسوی رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود از آغاز و اجرای طرح زنگ کتاب و فرصت مطالعاتی مدارس شهرستان شاهرود، در راستای گسترش فرهنگ مطالعه وکتابخوانی این شهرستان خبر داد.
سید ابراهیم موسوی رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود با اشاره به لزوم استفاده از فرصت‌های موجود برای ترغیب دانش آموزان به مطالعه، اظهار داشت: ما هیچ‌وقت نمی‌توانیم عمر رفته را بازگردانیم ولی با مطالعه کتاب می‌توانیم حاصل یک عمر تلاش یک دانشمند را به دست آوریم و در زندگی خود به کار ببندیم.
موسوی با اشاره به اینکه وقت همه دانش آموزان گران‌بها است، اظهار کرد: بنابراین شما باید قدر فرصتی را که دارید، بدانید و درزمینه کسب آموزش و علم تلاش و کوشش کنید.
وی ارزش آدمی را به علم و ایمان دانست و افزود: ایمان بدون علم ارزش ندارد و با مطالعه کردن علم آدمی افزایش می‌یابد.

سید ابراهیم موسوی با اشاره به اهمیت پیشرفت در علم گفت: جامعه‌ای به فرهیختگی، رشد و تعالی می‌رسد که مسیر آن جامعه از مسیر علم و دانش گذر کند و این جز با کتاب خواندن و مطالعه حاصل نمی‌شود.
رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود با اشاره به اینکه شهرستان شاهرود از توانایی‌ها و استعدادهای خوب دانش‌آموزی برخوردار است، خاطرنشان کرد: دانش آموزان با مطالعه کتاب و پرداختن به این مقوله مهم فرهنگی می‌توانند به اهدافی که دارند زودتر دست یابند.
وی در پایان اجرای طرح زنگ فرصت مطالعاتی در مدارس به منظور آشنایی دانش آموزان به مطالعه را بسیار تأثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: مدیران و معاونین مدارس در کنار معلمین باتجربه می‌توانند دانش آموزان را در مسیر ترویج مطالعه در کنار کتب درسی یاری کنند.
گفتنی است؛ بر اساس این طرح مقرر شد هر هفته به صورت مستمر ساعتی به عنوان زنگ مطالعه کتب غیردرسی برای دانش آموزان این مدرسه معین و دانش آموزان با همراهی دبیر مربوطه برای مطالعه دریکی از کتابخانه‌های عمومی شهرستان حضور یابند.


 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ