فهرست

اخبار شهرستان‌ها
در بازدید میدانی از روستای خیرآباد عنوان شد؛

احداث کتابخانه در روستاهای واجد شرایط را دنبال می‌کنیم

محمدمرادی رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان در بازدید میدانی از فضاهای دارای شرایط مناسب برای احداث کتابخانه در روستای خیرآباد، یکی از اولویت‌های مجموعه کتابخانه‌های شهرستان را ایجاد کتابخانه در روستاهای واجد شرایط عنوان کرد و افزود: افتتاح کتابخانه سرمایه‌گذاری فرهنگی برای آیندگان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، محمدمرادی، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان به همراه محمد شریفی، بخشدار مرکزی شهرستان سمنان؛ رضا کرد، رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان و محمد اعوانی، دهیار روستای خیرآباد به منظور راه‌اندازی و احداث کتابخانه در روستای خیرآباد از فضاهای دارای شرایط مناسب این روستا بازدید کردند.
رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان با اشاره به اهمیت وجود کتابخانه در روستای خیرآباد گفت: کتابخانه عمومی یکی از بهترین فضاها برای باروری اندیشه و افزایش آگاهی عمومی و محل تلاقی اندیشه‌های نویسندگان، فرهیختگان، اندیشمندان و عامه مردم است و نقش مهمی در برگزاری فعالیت‌های تأثیرگذار فرهنگی بر همه اقشار جامعه دارد.


محمد مرادی ضمن بیان اینکه احداث کتابخانه روستایی باعث دسترسی آسان نسل امروز در راستای توانمندسازی علمی و فرهنگی جامعه می‌شود، افزود: لازم است با بازدید میدانی و بررسی فضاهای دارای شرایط مناسب موجود در روستای خیرآباد، فضایی را برای احداث کتابخانه در این روستا در نظر بگیریم.
وی تعداد اعضای فعال کتابخانه‌های عمومی سمنان را نزدیک به 17 هزار عضو برشمرد و گفت: در حال حاضر، 15 باب کتابخانه عمومی در این شهرستان فعال بوده که هفت کتابخانه نهادی و هفت کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه مستقل است و تعداد 264 هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان در دسترس عموم قرار دارد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ