فهرست

اخبار شهرستان‌ها
ویژه دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه دوم شهرستان دامغان؛

مسابقه کتاب‌خوانی با محوریت کتاب «ستاره‌ها چیدنی نیستند»

مسابقه کتاب‌خوانی با محوریت کتاب «ستاره‌ها چیدنی نیستند» ویژه دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه دوم شهرستان دامغان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، آزاده امینیان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دامغان در جلسه‌ای که با حضور سید میثم حیدرهایی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دامغان؛ حجت‌الاسلام حسن عبیری، مسئول سرای شهریاران دامغان و جمعی از همکاران اداره کتابخانه‌های عمومی و اداره آموزش و پرورش شهرستان دامغان برگزار شد گفت: این مسابقه با محوریت کتاب «ستاره‌ها چیدنی نیستند» ویژه دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه دوم شهرستان دامغان است که به زودی در مدارس شهرستان توزیع خواهد شد.
آزاده امینیان ضمن بیان اینکه این مسابقه باهدف ترغیب دانش آموزان به کتاب‌خوانی انجام می‌شود ابراز داشت: در مدارس زمان زیادی برای کتاب‌های درسی وجود دارد و همه ما می‌دانیم که مطالعه کتاب‌های غیردرسی در کنار کتب درسی باعث روشن‌تر شدن ذهن دانش آموزان و پرواز خیال آن‌ها می‌شود همچنین مطالعه کتاب‌های غیردرسی در بین دانش آموزان به پیشرفت آن‌ها در درس‌هایشان کمک خواهد کرد.

امینیان در ادامه گفت: مطالعه‌ یکی‌ از بهترین‌ راه‌های‌ غنی‌سازی‌ و بهره‌وری‌ از اوقات‌ فراغت‌ است‌. استفاده‌ مطلوب‌ و شایسته‌ از این‌اوقات‌ تأمین‌کننده‌ سلامت‌ روان‌ و رشد و تعالی‌ شخصیت‌ انسان‌ است‌ و بی‌برنامگی‌ و بی‌توجهی‌ به‌ این‌ مهم زمینه‌ساز بسیاری‌ از انحرافات‌ و کجوری‌های‌ اجتماعی‌ را به دنبال دارد‌.
سید میثم حیدرهایی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دامغان نیز ضمن ابراز خرسندی از این اقدام شایسته
گفت: مطالعه‌ از کم‌هزینه‌ترین‌ روش‌های‌ گذراندن‌ اوقات‌ فراغت‌ دانش‌آموزان است‌ که اگر به‌ روش‌ صحیح‌ انجام‌ شود آرامش‌ پایدار و بسیار خوبی‌ خواهد داشت‌ و در پیشگیری‌ از بزهکاری‌ و انحرافات‌ آنان تأثیر زیادی‌ دارد.
 گفتنی است این منبع نوشته محمدعلی حبیب‌اللهیان و ناشر آن نیز انتشارات معارف است که در 376 صفحه تدوین‌شده است.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ