فهرست

اخبار شهرستان‌ها
در دیدار رئیس اداره کتابخانه‌های دامغان با خانواده شهید سید علی‌اصغر شنایی مطرح شد:

پیروی از منش و راه شهدا موجب سعادت و کمال خواهد شد

آزاده امینیان هم‌زمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در دیدار با خانواده شهید سید علی‌اصغر شنایی، پیروی از منش و راه شهدا را موجب سعادت و کمال دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، هم‌زمان با سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن، آزاده امینیان رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دامغان به همراه قربانعلی قریب بلوک، بخشدار بخش مرکزی دامغان؛ محمدحسن عبیری، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دامغان و جمعی از کتابداران با حضور در منزل شهید سید علی‌اصغر شنایی با خانواده این شهید مدافع حرم دیدار و گفتگو کردند.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دامغان در این دیدار بیان داشت: شهدا بهترین گزینه برای الگوبرداری همه اقشار به ویژه نسل امروز هستند که پیروی از منش و راهشان موجب سعادت و کمال خواهد شد.
در این مراسم پدر این شهید والامقام ضمن بیان خاطره‌ای از فرزند شهیدش گفت: سید علی‌اصغر شنایی در عصر روز عاشورا متولد شد و شب قبل شهادت او خوابی دیدم که بانوی بزرگواری در خواب به بنده گفتند: امانتی را که روز عاشورا به شما دادیم امروز پس می‌گیریم و به این ترتیب بود از شهادت فرزندم مطلع شدم.
همچنین مادر شهید نیز ضمن با خصوصیات اخلاقی وی تصریح کرد: سید علی‌اصغر همیشه آرزوی شهادت داشت و اصلاً پابند این دنیا و مادیات آن نبود و همیشه آخرت و آن دنیا را ملاک و ارزش قرار می‌داد و معتقد بود همه مادیات دنیوی فانی است و روزی به پایان خواهد رسید.

شهید شنایی متولد آبان ۱۳۵۹ بود که بعد از گذراندن دوران تحصیل به سپاه پاسداران ملحق شد و هم‌زمان با حملات داعش در سوریه عازم این کشور شد. این شهید که اولین شهید مدافع حرم استان نیز است در تاریخ ۱۴خرداد ۱۳۹۲ در نزدیکی حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
گفتنی است، در ادامه مراسم از این خانواده گران‌قدر با اهدا هدیه‌ای قدردانی و در پایان نیز مزار این شهید والامقام گل باران شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ