فهرست

اخبار شهرستان‌ها
با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرخه:

طرح «آموزش هنر برای همه» در کتابخانه عمومی شهید شهروی اجرا می شود

طاهره رهایی مسئول کتابخانه عمومی شهید شهروی لاسجرد از اجرای طرح «آموزش هنر برای همه» در کتابخانه عمومی شهید شهروی شهرستان سرخه با هدف تحقق عدالت آموزشی فرهنگی و هنری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، طاهره رهایی مسئول کتابخانه عمومی شهید شهروی لاسجرد در گفتگویی از اجرای طرح «آموزش هنر برای همه» در کتابخانه عمومی شهید شهروی لاسجرد با هدف تحقق عدالت آموزشی فرهنگی و هنری، همچنین ضرورت صیانت از هنرهای ملی، بومی و محلی خبر داد.
طاهره رهایی هدف از اجرای این طرح را کمک به رونق کسب‌وکارهای هنری و کشف استعدادهای هنری در روستای لاسجرد عنوان کرد و افزود: با توجه بر اینکه پیشرفت و رشد اقتصادی‌ را در هر جامعه ناظر بر پیشرفت همه‌جانبه در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و در همه سطوح کشور و جامعه است؛ این طرح تنها آموزش برای آموزش نیست بلکه هدف آن آموزش، تولید و عرضه و توسعه مشاغل فرهنگی است و در حقیقت این آموزش‌ها باید منجر به تولید و توسعه کسب‌وکارهای فرهنگی با تکیه بر هنرهای سنتی و بومی و محلی شود.
وی با یادآوری اینکه طرح مذکور با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرخه در کتابخانه در حال اجرا است و به صورت کاملاً رایگان برای علاقه‌مندان و هنردوستان برگزار می‌شود، تصریح کرد: یکی از خاستگاه‌های برگزاری چنین برنامه‌هایی، مناطق روستایی است.
گفتنی است، در حال حاضر کارگاه فن بیان و گویندگی، با مربیگری مجری توانمند صداوسیمای مرکز سمنان، بانو احسانی و کارگاه طراحی و مد لباس با مربیگری ملیحه اسلامی‌راد در کتابخانه عمومی شهید غلامرضا شهروی روستای لاسجرد در حال برگزاری و مورد استقبال هنرجویان بسیاری قرار گرفته است.