فهرست

اخبار شهرستان‌ها
در کارگاه آموزشی روانشناسی مدیریت هیجانات مطرح شد؛

ریشه بسیاری از اختلالات هیجانی نداشتن توانایی مدیریت احساسات و تنظیم هیجانات است

علیرضا یوسفی اصفهانی مدرس دوره آموزشی روانشناسی مدیریت هیجانات که در بخش ناشنوایان کتابخانه مرکزی سمنان برگزار شد ریشه بسیاری از اختلالات هیجانی را نداشتن توانایی مدیریت احساسات و تنظیم هیجانات فردی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، کارگاه آموزشی روانشناسی مدیریت هیجانات به همت فاروق نیازی کتابدار بخش ناشنوایان کتابخانه مرکزی و با حضور محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ حمیده میرزازاده، رئیس کتابخانه مرکزی و همچنین جمعی از ناشنوایان در بخش ناشنوایان این کتابخانه برگزار شد.
علیرضا یوسفی اصفهانی مدرس این دوره آموزشی در این جلسه مؤلفه‌های مهم عزت‌نفس را باور به توانمندی و شایستگی فردی دانست و بیان داشت: اشخاص در زندگی برای رسیدن به اهدافشان به توانمندی‌های بالقوه و بالفعل خود متکی هستند و به دیگران برای رفع نیازها و خواسته‌هایشان وابسته نیستند و باور دارند با هر چالشی که در زندگی سر راهشان قرار بگیرد، می‌توانند مقابله کنند؛ همچنین افراد قالبا بدون اینکه خودشان را با اطرافیان مقایسه کنند و صرف‌نظر از چگونگی قد، وزن، تحصیلات، ثروت و...، خود را موجودی ارزشمند و شایسته احترام می‌شناسند.
وی همچنین گفت: هوش هیجانی، توانایی مدیریت احساسات و همین طور تنظیم هیجان نقش بسیار زیادی در بهبود روابط عاطفی، مدیریت شرایط بحرانی، رشد و توسعه فردی و افزایش سلامت روان دارد.
علیرضا یوسفی ریشه بسیاری از اختلالات خلقی و هیجانی نظیر افسردگی‌ها و اضطراب‌ها، مشکلات روابط عاطفی و را به دلیل نداشتن توانایی مدیریت احساسات و تنظیم هیجانات دانست و افزود: این کارگاه برای رفع کاستی‌های ذکرشده، طراحی و اجرا می‌گردد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ