فهرست

اخبار شهرستان‌ها
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود مطرح شد؛

لزوم استفاده از ظرفیت خیران در امور توسعه‌ای و زیرساختی کتابخانه‌های عمومی استان

محمد طاهریان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود به لزوم استفاده از ظرفیت خیران در امور توسعه‌ای و زیرساختی کتابخانه‌های عمومی استان تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان محمد طاهریان در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شاهرود که در سالن جلسات ولایت فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: کتابداران استان سمنان با رویکرد ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه بین اقشار مختلف جامعه به ویژه کودکان و نوجوانان، بیش از ۶۰۰ برنامه فرهنگی و هنری در دهه فجر امسال برگزار کردند.
وی تصریح کرد: جمع‌خوانی کتاب، قصه‌گویی، نشست‌های تخصصی کتاب‌خوانی در کتابخانه‌های عمومی و مدارس، معرفی کتاب در نمایشگاه تازه‌های کتاب، مسابقه‌های کتاب‌خوانی، نقاشی و خلاقیت ازجمله فعالیت‌های کتابداران استان سمنان در دهه مبارک فجر امسال بوده است.
محمد طاهریان بابیان اینکه کارشناسان کتابداری با برنامه‌ریزی فعالیت‌های تخصصی در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی باعث افزایش آگاهی، دانش و اعتمادبه‌نفس در کودکان و نوجوانان می‌شوند، ابراز کرد: ایران قوی و توسعه‌یافته در تمامی عرصه‌ها نیازمند تربیت نسلی دانشمند و توانمند است.
طاهریان به استفاده از ظرفیت خیران در امور توسعه‌ای و زیرساختی کتابخانه‌های استان سمنان اشاره کرد و گفت: خیران شهرستان شاهرود تاکنون چهار بار در ساخت و بهره‌برداری از کتابخانه‌های عمومی یاری‌گر این اداره کل بودند.