فهرست

اخبار شهرستان‌ها
در راستای ترویج، تبلیغ، معرفی و آشنایی با خدمات فرهنگی و اجتماعی کتابخانه صورت گرفت؛

اجرای طرح کتابخانه گردی در کتابخانه عمومی شهید غلامرضا شهروی لاسجرد با حضور مسئولین

در راستای ترویج، تبلیغ، معرفی و آشنایی با خدمات فرهنگی و اجتماعی کتابخانه عمومی لاسجرد، طرح کتابخانه گردی در کتابخانه عمومی شهید غلامرضا شهروی این روستا با حضور مسئولین انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، هم‌زمان با سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به همت اداره کتابخانه‌های عمومی سرخه همچنین کتابخانه عمومی شهید غلامرضا شهروی روستای لاسجرد طرح کتابخانه گردی در این کتابخانه با حضور جمعی از مسئولان روستا برگزار شد.
نسرین قلی بیگ، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرخه؛ در این نشست فرهنگی بیان داشت: خوشبختانه اخیراً کتابخانه‌های عمومی نقش پررنگی در فرآیند فرهنگی کشور داشته‌اند و تعامل دوسویه با مردم در مناطق مختلف بیش از گذشته بوده و به عنوان مراکز فرهنگی در همه حال پیشرو و تأثیرگذار بوده‌اند.
وی تصریح کرد: کتابخانه‌های عمومی لاسجرد با ارتباط مؤثری که با دستگاه‌های اجرایی، مدارس، مراکز فرهنگی و کانون‌های مردمی در روستا داشته توانسته جایگاه مناسبی را در بین مردم پیدا کند و فعالیت‌های گسترده‌ای را در حوزه‌های فرهنگی انجام دهند.
طاهره رهایی، مسئول کتابخانه شهید غلامرضا شهروی روستای لاسجرد نیز ضمن ارائه گزارشی از آمار اعضای فعال، امانت کتاب و فعالیت‌های فرهنگی ترویجی کتابخانه گفت: کتابخانه شهید شهروی برای جذب عضو و افزایش میزان امانت در حال برگزاری فعالیت‌های ترویجی متعدد نظیر کلاس‌های قصه‌گویی، آموزش نقاشی، چرتکه برای کودکان و نوجوانان و کلاس‌های ویراستاری، طراحی و مد لباس و آموزش گویندگی و فن بیان، نشست‌های حافظ خوانی و کارگاه‌های مختلف آموزشی برای بزرگ‌سالان است.
رهایی در این نشست خواستار حمایت و همراهی مسئولین خصوصاً امام جمعه و فرماندار شهرستان، در راستای ترویج و گسترش فعالیت‌های فرهنگی و ارتقاء سطح مطالعه در روستا شد.  
گفتنی است هم‌زمان با اجرای طرح کتابخانه گردی، نمایشگاه صنایع  فرهنگی دستی حوله و جاجیم‌بافی و کسب‌وکارهای محلی  با حضور کارآفرین لاسجردی، در حمایت از کسب‌وکارهای کوچک در کتابخانه شهید شهروی برپا گردید.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ