فهرست

اخبار شهرستان‌ها
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهرستان سمنان مطرح کرد:

رفع بخش وسیعی از مشکلات اجتماعي و فرهنگی کشور با نگاه راهبردی و اثربخش به کتابخانه‌های عمومی

محمد طاهریان در جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهرستان سمنان با اشاره به اهمیت کتابخانه‌های عمومی اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومی یکی از مهم‌ترین حوزه‌های فرهنگی است، با نگاه راهبردی و اثربخش به کتابخانه‌های عمومی می‌توان بخش وسیعی از مشکلات اجتماعي و فرهنگی کشور را مرتفع کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان به منظور بررسی مشکلات کتابخانه عمومی شهید شاطری، تغییر نام کتابخانه عمومی امامزاده یحیی (ع) و سهم نیم درصد کتابخانه‌ها، با حضور محمد بهرامی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان؛ محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ محمد مرادی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان و جمعی از اعضای حقیقی و حقوقی انجمن کتابخانه عمومی شهرستان در محل سالن شهید حاج محمود اخلاقی فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
محمد طاهریان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در ابتدای این جلسه ضمن تبریک بهار طبیعت و تقارن آن با بهار قرآن، این اتفاق مبارک را مایه مباهات دانست و بیان داشت: انشاالله همگی ما بتوانیم با یاری خداوند از معنویات قران کریم در سال جدید بیشتر بهره‌مند شویم.
وی در ادامه افزود: ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی تأثیر مستقیمی برافزایش آگاهی اجتماعی و توسعه فرهنگی هر جامعه‌ای دارد؛ این امر باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح بسیار بالا می‌شود.
طاهریان از کتابخانه‌های عمومی به عنوان یکی از مهم‌ترین حوزه‌های فرهنگی یادکرد و بیان داشت: با نگاه راهبردی و اثربخش به کتابخانه‌های عمومی می‌توان بخش وسیعی از مشکلات اجتماعي و فرهنگی کشور را حل کرد.
در ادامه محمد بهرامی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های شهرستان سمنان نیز ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید گفت: قطعاً در عصر حاضر توجه و نگاه خاص به فرهنگ به ویژه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی بسیار حائز اهمیت است و هر آنچه در این بخش هزینه‌ای صورت گیرد، سرمایه‌گذاری برای آینده کشور محسوب می‌شود.
وی با انتقاد از شهرداري سمنان در عدم پرداخت به‌موقع و کامل سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی شهرستان، خواستار پرداخت کامل این سهم به کتابخانه‌های عمومی شد.
در ابتدای این نشست نیز محمد مرادی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه عمومی شهید شاطری خواستار حمایت هر چه بیشتر از کتابخانه شد.
وی همچنین از برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان همچون برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان با محوریت نماز و روزه، مسابقات کتاب‌خوانی، نمایشگاه‌های کتاب و شب‌شعر رمضان خبر داد.
در پایان جلسه نیز هر یک از اعضای حقیقی و حقوقی انجمن به بیان نکته نظرات خود در خصوص دستور جلسه پرداختند و تصمیماتی نیز در این راستا اتخاذ شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ