فهرست

اخبار شهرستان‌ها
باهدف آشنایی و پیوند بیشتر کودکان و نوجوانان بافرهنگ مطالعه در کتابخانه عمومی کومش برگزار شد؛

ضیافت افطاری ساده با طعم کتاب هم‌زمان با میلاد کریم اهل‌بیت (ع)

هم‌زمان با میلاد کریم اهل‌بیت امام حسن مجتبی (ع) به همت کتابخانه عمومی کومش شهرستان سمنان، ضیافت افطاری ساده با طعم کتاب باهدف آشنایی و پیوند بیشتر کودکان و نوجوانان بافرهنگ مطالعه در این کتابخانه صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، به مناسبت ولادت کریمه اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی (علیهم السلام) برنامه افطاری ساده با طعم کتاب باهدف آشنایی و پیوند بیشتر کودکان و نوجوانان با کتاب و کتاب‌خوانی به همت کتابداران کتابخانه عمومی کومش و با حضور محمد مرادی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سمنان در این کتابخانه برگزار شد.
سمانه امیرجان، مسئول کتابخانه عمومی کومش درباره این مراسم گفت: این یک برنامه خلاقانه است که به همت همکاران در اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان و با همکاری کانون بسیج هنرمندان برگزار شد و ما در این مراسم‌ها هدف چندگانه‌ای را دنبال می‌کنیم که یکی از مهم‌ترین آن معرفی جشنواره کتاب‌خوانی رضوی و معرفی کتاب و ارزش و جایگاه آن در زندگی روزمره است.
وی با اشاره به حضور کودکان در این مراسم گفت: ما در کتابخانه تعداد 720 نفر عضو کودک و نوجوان داریم که از این تعداد افراد فعالی که هرروز در برنامه‌های جنبی کتابخانه حضور داشتند به این ضیافت دعوت شدند و درواقع هدف ما تشویق و ترغیب این اعضا و دیگر اعضا برای مطالعه کتاب است.
امیرجان ادامه داد: ما در کتابخانه فعالیت‌های جانبی متنوع مثل نقاشی، اوریگامی و قصه‌گویی راداریم که اعضای کودک به اینجا آمده و پای قصه کتابداران می‌نشینند و هدف ما از این برنامه‌ها پرورش کتاب‌خوانان حرفه‌ای است به‌گونه‌ای که همین کودکان در چند سال آینده به کتاب‌خوانانی قهار در حوزه کتاب تبدیل خواهند شد و این برای ما افتخار بزرگی است.
گفتنی است این ضیافت افطاری از ساعت 18 با قصه‌گویی و معرفی دوازدهمین دوره جشنواره رضوی توسط کتابداران، معرفی کتاب‌های منابع جشنواره رضوی توسط کودکان و نوجوانان، مولودی‌خوانی، صحبت‌های «محسن بغلانی» (نویسنده کتاب) پیرامون مطالعه و اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی همچنین اهدای کتابِ به نوجوانان شروع شد و با صرف افطاری و عکس یادگاری اعضا به پایان رسید.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ