فهرست

اخبار شهرستان‌ها
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان در دیدار با معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان سمنان عنوان کرد؛

جشنواره رضوی فرصتی مناسب برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان فراهم می‌کند

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان در دیدار با معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان سمنان جشنواره رضوی را فرصتی مناسب برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، محمد مرادی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان؛ به همراه حمیده میرزازاده، رئیس کتابخانه مرکزی سمنان؛ به منظور تبیین برنامه‌ها و راهکارها برای برگزاری باشکوه دوازدهمین دوره جشنواره کتاب‌خوانی رضوی با ابراهیم فامیلی، معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان سمنان دیدار و گفتگو کرد.
محمد مرادی در ابتدای این نشست با اشاره به برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره کتاب‌خوانی رضوی، بیان کرد: برگزاری رویدادهای کتاب‌خوانی با موضوع سبک و سیره ائمه معصومین (ع) به ویژه حضرت علی ابن موسی‌الرضا (ع) بسیار اهمیت دارد.
وی افزود: در این دوره از جشنواره یک بخش ویژه هنری با محوریت کتاب؛ ۵ حدیث از امام حسن عسگری (ع) اضافه‌شده که شامل رشته‌های هنرهای تجسمی، دست سازه، داستان، شعر و هنرهای دیجیتال است.
 رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان بابیان اینکه جشنواره رضوی باهدف جهت‌دهی به بسترهای زلال و جاری آفرینش‌های فرهنگی و هنری برگزار می‌شود گفت: تمامی دانش آموزان مشتاق امام رضا (ع) در قالب کتاب‌خوانی و هنری با محوریت کتاب‌هایی که وجود دارد می‌توانند در جشنواره شرکت کنند و درواقع این جشنواره فرصتی را برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان در بخش تولید آثار هنری فراهم آورده است.
حمیده میرزازاده، رئیس کتابخانه مرکزی نیز با تشریح بخش‌های مختلف دوازدهمین دوره این جشنواره اظهار داشت: این جشنواره در بخش‌های فردی، گروهی و خانوادگی به دو شیوه مکتوب و الکترونیک میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.
میرزازاده افزود: اشاعه و ترویج فرهنگ و معارف ائمه و آموزه‌های آن‌ها با گسترش فعالیت‌های کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با ائمه معصومین به ویژه امام رضا (ع)، شناسایی و معرفی کتاب‌های فاخر مرتبط بافرهنگ و سیره اهل‌بیت (ع)، تولید محتوای ادبی و هنری کتابی محور بافرهنگ معصومین در جامعه اهداف اصلی برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی است.
رئیس کتابخانه مرکزی ضمن بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی آمادگی کامل دارند تا تمامی برنامه‌های فرهنگی مرتبط با حوزه کتاب و کتاب‌خوانی را با همکاری مدارس اجرا کنند تأکید کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی باید برای مدیران و معلمان مدارس تبیین شود تا بتوانیم گام‌های بعدی را در این مسیر به‌درستی برداریم.
ابراهیم فامیلی، معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان سمنان نیز با تأکید بر توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی در جامعه افزود: برای تحقق این مهم باید میزان ضریب نفوذ کتاب و مطالعه در استان ارزیابی و بر اساس آن در حوزه توسعه کتابخانه‌ها و کتاب‌خوانی برنامه‌ریزی هدفمند و مؤثر صورت گیرد.
ابراهیم فامیلی بابیان اینکه نسل امروز اگر با کتاب و کتاب‌خوانی انس داشته باشند قطعاً در آینده موفق خواهند بود افزود: جشنواره کتاب‌خوانی رضوی این فرصت را فراهم کرده تا علاوه بر آشنایی با سیره اهل‌بیت فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی نیز ترویج یابد.
وی در پایان با تقدیر از اقدامات کتاب‌محور اداره کل کتابخانه‌های عمومی و شهرستان سمنان بیان داشت: آموزش و پرورش شهرستان سمنان آمادگی کامل برای برگزاری هرچه باشکوه دوازدهمین دوره جشنواره رضوی را دارد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ