فهرست

اخبار شهرستان‌ها
باهدف کشف استعدادها و تقویت فرهنگ مذهبی دانش آموزان برگزار شد؛

تبیین جشنواره امام رضا (ع) در آستانه برگزاری سومین لیگ کتاب‌خوانی در آرادان

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آرادان به منظور تبیین جشنواره امام رضا (ع) همچنین برگزاری هر چه باشکوه‌تر سومین دوره لیگ کتاب‌خوانی در شهرستان آرادان، با صادق قباخلو معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش و دبیران راهنمای لیگ کتابخوان شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، ابراهیم مونسان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آرادان به منظور تبیین جشنواره امام رضا (ع) همچنین برگزاری هر چه باشکوه‌تر سومین دوره لیگ کتاب‌خوانی در شهرستان آرادان، با صادق قباخلو معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش و دبیران راهنمای لیگ کتابخوان شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آرادان در این دیدار ضمن بیان اینکه جشنواره کتاب‌خوانی رضوی فرصتی مناسب برای کشف استعدادهای دانش آموزان و آشنایی هرچه بیشتر آن‌ها با امامان معصوم و موجب تقویت فرهنگ مذهبی آن‌ها می‌شود گفت: با توجه به تقارن جشنواره رضوی با سومین دوره لیگ کتاب‌خوانی دانش‌آموزی شهرستان آرادان، سعی خواهیم کرد که فرصت را غنیمت شمرده و منابع این لیگ با محوریت منابع جشنواره کتاب‌خوانی رضوی انتخاب شود.
وی افزود: اشاعه و ترویج فرهنگ و معارف ائمه و آموزه‌های آن‌ها با گسترش فعالیت‌های کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با ائمه معصومین به ویژه امام رضا (ع)، شناسایی و معرفی کتاب‌های فاخر مرتبط بافرهنگ و سیره اهل‌بیت (ع) و تولید محتوای ادبی و هنری کتاب محور بافرهنگ معصومین در جامعه، از اهداف اصلی برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره کتاب‌خوانی رضوی است.
ابراهیم مونسان در پایان ضمن قدردانی از همکاری اداره آموزش و پرورش در اجرای برنامه‌های فرهنگی که همیشه یاریگر کتابخانه‌های عمومی شهرستان بوده‌اند گفت: تمامی دانش آموزان مشتاق امام رضا (ع) می‌توانند در قالب کتاب‌خوانی و هنری با محوریت کتاب‌هایی که وجود دارد در جشنواره شرکت کنند و درواقع این جشنواره فرصتی را برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان در بخش تولید آثار هنری فراهم آورده است.
گفتنی است، فاطمه متولی رابط فرهنگی اداره کتابخانه‌های عمومی آرادان نیز در این دیدار با تشریح بخش‌های مختلف دوازدهمین دوره جشنواره اظهار داشت: این جشنواره در بخش‌های فردی، گروهی و خانوادگی به دو شیوه مکتوب و الکترونیک میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.