فهرست

اخبار شهرستان‌ها
در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی؛

سرپرست فرمانداری شهرستان گرمسار از کتابخانه عمومی علامه محمدتقی ایوانکی بازدید کرد

سرپرست فرمانداری شهرستان گرمسار در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی از کتابخانه عمومی علامه محمدتقی ایوانکی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، رضاخانی سرپرست فرمانداری شهرستان گرمسار به همراه زکریا رضوانی، سرپرست بخشداری ایوانکی و هادی کمالی، شهردار ایوانکی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی از کتابخانه عمومی علامه محمدتقی ایوانکی بازدید کرد.
فرماندار شهرستان گرمسار در این بازدید؛ با اشاره به اینکه توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی یکی از مهم‌ترین عوامل رشد و پیشرفت جوامع است افزود: وجود کتابخانه‌هایی با محیطی جذاب و دل‌نشین و کتابدارانی باتجربه و زبده می‌تواند اقشار جامعه را جذب کتابخانه‌های عمومی کند.
رضاخانی ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی را امری ضروری دانست و گفت: کتابخانه‌های عمومی در گسترش دانش و ارتقای میزان آگاهی‌های عمومی جامعه نقش بسزایی دارند.
وی با اشاره به پرداخت به‌موقع سهم نیم درصد شهرداری ایوانکی و پیگیری آن در جلسات انجمن افزود: افزایش کیفیت و مهارت زندگی و رسیدن به جامعه عدالت محور بدون مطالعه به وجود نخواهد آمد و لازم است از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در شهرستان استفاده شود.
حسن نورمحمدی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار نیز در این دیدار ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص شرایط و خدمات کتابخانه عمومی علامه محمدتقی ایوانکی گفت: این کتابخانه دارای ۲۷۸۰۰ نسخه کتاب چاپی و ۱۴۴۰ نفر عضو فعال است.
نورمحمدی تصریح کرد: برگزاری انواع کلاس‌های هنری و آموزشی، روخوانی قرآن کریم، خوشنویسی، طراحی، نقاشی، رایانه و برخی کارگاه‌های کمک آموزشی و همچنین برپایی کارگاه‌های آموزش هنر قصه‌گویی، سرود و... ازجمله کلاس‌هایی است که در این مکان برگزار و همواره مورد استقبال شهروندان قرارگرفته است.
 حسن نورمحمدی بابیان اینکه عملکرد فوق‌العاده و فعال کتابخانه عمومی علامه محمدتقی ایوانکی در چند سال اخیر موجب کسب رتبه‌های برتر کشوری در عناوین کتابدار برتر، مسئول کتابخانه برتر و کتابخانه عمومی برتر را برای این شهر و استان به ارمغان آورده است گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های حوزه کتاب و کتاب‌خوانی در بخش ایوانکی کمبود فضای بخش کودک و ایجاد بخش کافه کتاب و کتاب‌فروشی در فضای محوطه است.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار همچنین به ارائه گزارشی از پیگیری‌های به‌عمل‌آمده در خصوص شهر جدید ایوانکی پرداخت و افزود: نظر به تأکیدات رئیس محترم جمهور و دیگر مسئولین ذی‌ربط در هر طرح توسعه‌ای پیوست فرهنگی در اولویت است و لذا ایجاد یک کتابخانه عمومی بزرگ و مجلل حق ساکنان این شهر درحال‌توسعه است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ