فهرست

اخبار شهرستان‌ها
در جلسه انجمن تجمیعی کلاته خیج، مجن و بسطام عنوان شد؛

کتابخانه‌های عمومی استان پاتوق فرهنگی نسل جوان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در جلسه انجمن تجمیعی سه شهر کلاته خیج، مجن و بسطام کتابخانه‌های عمومی استان را پاتوق فرهنگی و اجتماعی نسل جوان معرفی کرد و نتیجه آن را ظهور جامعه‌ای با ارتقای آگاهی مضاعف دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ جلسه انجمن بخش بسطام با حضور محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ حسن گرزین، بخشدار؛ سعید دربانیان، شهردار مجن؛ سیدجلال الدین میراحمدی، شهردار بسطام؛ محمد عرب نجفی، شهردار کلاته خیج؛ عمار امیری، دهیار روستای گنده پلو؛ کمیل رستمی، دهیار روستای ابرسج؛ هادی یوسفی، دهیار روستای گلستان و محمدحسین پور، رئیس شورای اسلامی روستای ابرسج در بخشداری این بخش برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در این جلسه بابیان اینکه اگر در بهره‌وری و توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی سرعت بخشی بیش از پیش را هدف‌گذاری نماییم، قطعاً جامعه‌ای با ارتقای آگاهی بیشتر و کمترین چالش را خواهیم ساخت.
وی ضمن بیان اینکه بسطام سابقه تاریخی کهن دارد و منطقه‌ای عالم‌پرور همچون بایزید بسطامی است و مردمان اهل علم‌آموزی در آن زندگی می‌کنند، گفت: با تلاش و همدلی مسئولان و کمک خیرین در آینده نزدیک شاهد پیشرفت فضای کتابخانه‌ای و گسترش فرهنگ مطالعه در این بخش از استان خواهیم بود.
حسن گرزین بخشدار بسطام هم در این نشست گفت: با نقطه مطلوب کتاب‌خوانی هنوز فاصله‌داریم و باید برای توسعه کتابخانه‌ای منطقه توان و انرژی بیشتری گذاشته شود.
حسن گرزین افزود: با توجه به دسترسی سریع و آسان نسل جدید جوان و نوجوان به داده‌ها در فضای مجازی و اینترنت، نیاز مخاطب و تأمین منابع مطالعاتی مورد تقاضای آنان ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.
به گفته وی، به‌روزرسانی منابع مطالعاتی، تنوع و سطح کتاب‌ها در کتابخانه‌های عمومی و همچنین پراکندگی و وسعت جغرافیایی این بخش و روستاهای با جمعیت کم استفاده از کتابخانه سیار یک نیاز اساسی و خواسته اصلی مردم منطقه بشمار می‌رود.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود هم گفت: بخش بسطام شاهرود در جشنواره ملی رضوی کتاب‌خوانی که در سال گذشته برگزار شد توانست رتبه برتر کشور را ازآن خود کند.
سید ابراهیم موسوی افزود: با هماهنگی شهردار مجن تمامی کارکنان این شهرداری عضو کتابخانه عمومی شیخ مفید این شهر شدند.
در بخش بسطام با 30 روستا و سه شهر کلاته خیج، مجن و بسطام 5 باب کتابخانه عمومی شهری و روستایی به علاقه‌مندان این حوزه خدمات کتابخانه‌ای ارائه می‌دهند.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ