بيشتر

1397/2/13 پنجشنبه به مناسبت اعیاد شعبانیه: کتابداران کتابخانه مرکزی استان سمنان نشست کتاب‌خوان برگزار کردند نشست کتاب‌خوان کتابداران کتابخانه مرکزی استان سمنان به مناسبت اعیاد شعبانیه برگزارشد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عموم سمنان،در این نشست کتاب‌های" پدر ،عشق و پسر" نوشته سیدمهدی شجاعی ،و " رویای نیمه شب" نوشته مظفر سالاری توسط حنیفه صفری اوریمی،"رفتار والدین با دختران جوان " نوشته محمود اکبری توسط سمیرا شهری نژاد ، "برکات حضرت ولی عصر علیه السلام : خلاصه العبقری الحسان تالیف مرحوم حاج شیخ علی اکبر نهاوندی" توسط فاطمه عظیمی و " زندگانی امام مهدی (ع) و شرح حال چهار نایب خاص آن حضرت " نوشته یوسف درودگرتوسط محمدیاسین قرگزلو به اشتراگ گذاشته شد .
خلاصه کتاب‌ها:
کتاب "پدر ،عشق و پسر":
راوی کتاب پدر، عشق و پسر سید مهدی شجاعی یک اسب به نام عقاب است. اسبی که پیامبر(ص) به علی خردسال داده است. حال این اسب، روایتگر صحنه به صحنه ی بخشهایی از زندگی حضرت علی اکبر (ع) است و آنچه گذشت در عاشورا را با زبانی دگرگون حکایت می کند. بسیار مفید جهت افزایش محبت و معرفت به اهل بیت (ع) . فصول کتاب با عنوان «مجلس» نامگذاری شده است که اسب میدان نبرد ، داستان شهادت سوار خود، علی‌اکبر، فرزند محبوب و ایثارگر امام حسین(ع) در نبرد خونین کربلا و روابط صمیمانه پدر و پسر را بازگویی می‌کند.
«رویای نیمه شب»:
نوشته مظفر سالاری( -۱۳۴۱)، نویسنده ایرانی است. این داستان اثری عاشقانه با زمینه‎ی مذهبی است که حکایت از دلدادگی جوانی از اهل سنت به دختری شیعه مذهب دارد؛ اما در راه وصال با موانع و اتفاقاتی تلخ و شیرین مواجه می‌شود. این کتاب توانسته در قالب داستان شخصیت حضرت ولیعصر (عج) را بسیار جذاب به خواننده بشناساند.
" رفتار والدین با دختران جوان":
کتاب اثر محمود اکبری شامل اخلاق اسلامی، اخلاق خانوادگی، اسلام، دین، دین شناسی تطبیقی و ادیان، فرزندان، تربیت اطفال، حقوق اولاد، والدین و فرزندان می‌باشد.
"برکات حضرت ولی عصر علیه السلام ":
خلاصه العبقری الحسان تالیف مرحوم حاج شیخ علی اکبر نهاوندی ، به دلیل گستردگی و عمق مطالب دایرة المعارف معتبر و مورد توجهی است که با مراجعه به آن می توان از صدها کتاب و هزاران حدیث بی نیاز شد و پاسخ پرسشهای بی شماری را از آن به دست آورد.
در این گنجینه نفیس حکایات و قضایای زیادی از تشرفات ، مکاشفات،رویاهای صادقه،توسلات،تجلیات، معجزات و توقیعات امام زمان علیه السلام جمع آوری شده که متأسفانه به دلیل سنگین بودن شیوه نگارش و چاپ از استفاده عمومی به دور مانده است.
"زندگانی امام مهدی و شرح حال چهار نایب خاص آن حضرت"
کتاب‌ نوشته یوسف درودگر به زندگینامه حضرت مهدی (ع) ، ولادت ، القاب و سیمای آن حضرت ودوران غیبت ایشان می پردازد.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]